V ponedeljek, 2. marca 2020, vas vabimo na odprtje Knjižnice semen z zanimivim programom.
Od 13. do 17. ure bomo zbirali semena, jih vnašali v bazo in vam obenem predstavili aplikacijo, s pomočjo katere si boste semena izposojali sami. Vabljeni, da tudi vi podarite domače seme kulturnih rastlin, ki jih skrbno hranite doma. Dogodek se bo odvijal v 1. nadstropju knjižnice pred Časopisnim oddelkom pri namenski omari za semena.
Semena bodo na voljo za izposojo od torka, 3. marca, naprej.
Ob 17. uri bomo gostili avtorico številnih knjig, kmetijsko svetovalko in specialistko za zelenjadarstvo, Mišo Pušenjak, ki za nas pripravlja predavanje z naslovom Pridelovanje semena zahteva dodatno znanje. Srečanje bo v dvorani knjižnice.
In še ugodnost: vsi, ki se boste vključili v Knjižnico semen, boste v letu 2020 oproščeni plačila članarine v Goriški knjižnici.
Pridite, darujte, preverite, kaj imamo na voljo za sejanje, in se nam pridružite v krogotoku Knjižnice semen!
Obveščamo vas, da je festival Bralnice pod slamnikom, ki smo ga napovedali za četrtek, 27. februarja, odpovedan. Prestavljen je na kasnejši datum. Hvala za razumevanje.
V sredo 26. februarja 2020, ob 10. uri, bo v Krajevni knjižnici Kanal otrokom brala pravljico igralka Dušanka Ristić, članica ansambla SNG Nova Gorica. Dogodek poteka v okviru projekta Igralci primorskih gledališč berejo pravljice.
Fotografijo nam je posredoval SNG Nova Gorica, avtor Peter Uhan.
Ustvarjalna delavnica za odrasle, ki je bila v februarskem napovedniku dogodkov napovedana za sredo, 26. februarja 2020, ne bo izvedena. Hvala za razumevanje.
V petek, 28. februarja 2020, ob 17. uri so otroci vabljeni v Krajevno knjižnico Miren v pravljično gledališče kamišibaj. Ob ilustracijah bodo zgodbe pripovedovale pravljičarke Mirna Stopar, Katerina Ferletič in Svetlana Bušen.
Organizira Kulturno društvo Stanko Vuk Miren – Orehovlje v sodelovanju z Goriško knjižnico.
Foto: Pixabay.
V četrtek, 27. februarja 2020, ob 19. uri vabljeni v Krajevno knjižnico Miren na potopisno predavanje Gruzija, nedokončana zgodba. Predaval bo Karel Bizjak.
Lepo vabljeni.
Organizira Kulturno društvo Stanko Vuk Miren – Orehovlje v sodelovanju z Goriško knjižnico.
Fotografija je del plakata.
Srečanja v okviru Delavnice kreativnega pisanja so odpovedane do preklica. Hvala za razumevanje.
V marcu in aprilu bo v knjižnici potekala Delavnica kreativnega pisanja, ki jo organizirata JSKD OI Nova Gorica in Goriška knjižnica. Delavnico bo vodila Tamara Babić, diplomantka dramaturgije in scenskih umetnosti ter magistrica scenaristike (AGRFT). Sodelujejo lahko vsi, ki so stari nad 15 let, ne glede na literarno predznanje.
Srečanja bodo v Goriški knjižnici ob torkih, in sicer: 10. in 24. marca ter 7. in 14. aprila 2020 z začetkom ob 16.30. Več informacij in predstavitev delavnice je dostopnih na vabilu.
Cena delavnice je 30 evrov/osebo. Prijave so možne do srede, 4. marca 2020. Prijavnica je dostopna tukaj. Pošljete jo na e-naslov: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate..
Organizirata: Javni sklad RS za kulturne dejavnosti Območna izpostava Nova Gorica in Goriška knjižnica Franceta Bevka Nova Gorica.
Foto: Pixabay
V četrtek, 20. februarja 2020, ob 18. uri vabljeni na predstavitev knjige in potopisno predavanje Jasne Tuta Vse barve Polinezije. Knjigo bo predstavila avtorica. V sklopu predavanja bo povzela plovbo preko oceana, opisala otoke Južnega Pacifika ter jadranje predstavila kot alternativni stil življenja
Jasna Tuta je popotnica, jadralka, pisateljica in predavateljica iz Sesljana pri Trstu. V zadnjih desetih letih je večino časa preživela na otokih Južnega Pacifika, kjer je s svojo jadrnico plula od zaliva do zaliva in tako od blizu spoznala tamkajšnje kraje, ljudi in običaje. Največ časa je preživela v Francoski Polineziji, državi bujnih vulkanskih otokov in eksotičnih plaž, ki ji je posvetila svojo zadnjo knjigo Vse barve Polinezije. Njen prvenec Moj svet sredi oceana, v katerem opisuje mesec dni dolgo neprekinjeno plovbo od Mehike do Polinezije, je letos doživel novo izdajo. Avtorica svoje izkušnje rada deli z drugimi tudi preko pripovedovanja zgodb ob fotografijah. Svoje dogodivščine obogati s fotografijami in videoposnetki. (Besedilo: Jasna Tuta)
Dogodek bo v dvorani. Prijazno vabljeni!
Dostopnost knjige v Goriški knjižnici: katalog Cobiss+.
Predstavitev knjige na spletnem portalu Dobreknjige.si.
V ponedeljek, 17. februarja 2020, ob 17. uri vabljeni na spominsko uro, posvečeno umrlemu pisatelju, prevajalcu in promotorju slovenske književnosti Zdravku Kecmanu.
O njem kot prijatelju in literarnem sodelavcu bodo spregovorili člani Goriškega literarnega kluba GOvoRICA, za glasbeno ozadje bo poskrbela Janka Frančeškin na citrah. Odlomke iz njegovih del bosta prebrali Dragana Marošević in Tanja Ocelić.
Dogodek bo pri klavirju. Pripravlja ga Goriški literarni klub GOvoRICA v sodelovanju z Goriško knjižnico Franceta Bevka.
V torek, 18. februarja 2020, ob 17. uri vabimo otroke, da se nam pridružijo na uri pravljic. Novi zgodbi bomo prisluhnili v pravljični sobi. Vabljeni.